Domov » Aktuality » Publicita » Výsledky hodnotenia žiadostí o zapojenie sa do národného projektu Podpora a zvyšovanie kvality terénnej sociálnej práce (NP TSP II) v rámci Oznámenia zameraného na cieľovú skupinu marginalizované rómske komunity

Výsledky hodnotenia žiadostí o zapojenie sa do národného projektu Podpora a zvyšovanie kvality terénnej sociálnej práce (NP TSP II) v rámci Oznámenia zameraného na cieľovú skupinu marginalizované rómske komunity

Publikované piatok, 20 decembra 2019

K termínu uzávierky 18.11.2019 bolo zo strany obcí a MVO predložených 219 žiadostí o zapojenie sa do NP TSP II.

IA MPSVR SR overila splnenie formálnej správnosti a úplnosti predložených žiadostí. Formálne kritériá naplnilo 217 žiadostí obcí a MVO.

Po aplikovaní kritérií na výber a hodnotenie žiadostí (hodnotenie miery potrebnosti TSP v lokalite) dosiahlo 215 žiadostí stanovenú hranicu 10% z celkového počtu bodov,  2 žiadosti nedosiahli stanovenú hranicu a nepostúpili do špecifického odborného hodnotenia. Pri všetkých 215 žiadostiach bol vyhodnotený súlad s východiskami, cieľmi a hodnotami terénnej sociálnej práce v zmysle Štandardov TSP.

Na základe aplikovania kritérií na výber a hodnotenie žiadostí, ktoré posudzovali mieru potrebnosti TSP v lokalite, bolo zostavené poradie žiadostí a z  hľadiska finančných možností NP TSP II  bolo na území MRR (územie SR okrem BSK) schválených 198 žiadostí a na území VRR (územie BSK) boli schválené 3 žiadosti.

Zoznam schválených žiadostí o zapojenie sa do NP TSP II na území MRR: 

No.Názov subjektuObec, v ktorej je plánovaný výkon TSPOkresKrajSchválený počet TSPSchválený počet TP
1Obec Blatné RemetyBlatné RemetySobranceKošický12
2Obec VrbnicaVrbnicaMichalovceKošický11
3Obec RankovceRankovceKošice – okolieKošický21
4Obec LomničkaLomničkaStará ĽubovňaPrešovský22
5Obec PaškováPaškováRožňavaKošický11
6Obec HucínHucínRevúcaBanskobystrický12
7Obec CigeľkaCigeľkaBardejovPrešovský10
8Mesto DobšináDobšináRožňavaKošický31
9Obec SlavošovceSlavošovceRožňavaKošický12
10Mesto FiľakovoFiľakovoLučenecBanskobystrický12
11Obec GortvaGortvaRimavská SobotaBanskobystrický11
12Obec Nitra nad IpľomNitra nad IpľomLučenecBanskobystrický11
13Mesto RevúcaRevúcaRevúcaBanskobystrický12
14Obec OchtináOchtináRožňavaKošický11
15Mesto LučenecLučenecLučenecBanskobystrický22
16Obec IňačovceIňačovceMichalovceKošický12
17Obec LaškovceLaškovceMichalovceKošický21
18Obec Zbudské DlhéZbudské DlhéHumennéPrešovský12
19Obec ČakanovceČakanovceLučenecBanskobystrický12
20Mesto Rimavská SobotaRimavská SobotaRimavská SobotaBanskobystrický22
21Obec HodejovHodejovRimavská SobotaBanskobystrický12
22Mesto JelšavaJelšavaRevúcaBanskobystrický22
23Obec BarcaBarcaRimavská SobotaBanskobystrický10
24Obec MučínMučínLučenecBanskobystrický11
25Mesto HnúšťaHnúšťaRimavská SobotaBanskobystrický22
26Mesto RožňavaRožňavaRožňavaKošický31
27Obec MarkovceMarkovceMichalovceKošický21
28Obec LetanovceLetanovceSpišská Nová VesKošický22
29Obec RatkováRatkováRevúcaBanskobystrický11
30Združenie mladých RómovValaskáBreznoBanskobystrický11
31Mesto Liptovský MikulášLiptovský MikulášLiptovský Mikulᚎilinský21
32Mesto Hanušovce nad TopľouHanušovce nad TopľouVranov nad TopľouPrešovský22
33Mesto HurbanovoHurbanovoKomárnoNitriansky12
34Obec ŠarovceŠarovceLeviceNitriansky11
35Obec Muránska Dlhá LúkaMuránska Dlhá LúkaRevúcaBanskobystrický12
36Obec RoztokyRoztokySvidníkPrešovský11
37Obec OlejníkovOlejníkovSabinovPrešovský12
38Obec Veľká nad IpľomVeľká nad IpľomLučenecBanskobystrický11
39Obec ŽalobínŽalobínVranov nad TopľouPrešovský11
40Mesto Žiar nad HronomŽiar nad HronomŽiar nad HronomBanskobystrický22
41Obec Nižný TvarožecNižný TvarožecBardejovPrešovský11
42Mesto TornaľaTornaľaRevúcaBanskobystrický11
43Mesto Vranov nad TopľouVranov nad TopľouVranov nad TopľouPrešovský22
44Obec KendiceKendicePrešovPrešovský31
45Obec KučínKučínVranov nad TopľouPrešovský10
46Mesto ZvolenZvolenZvolenBanskobystrický22
47Združenie PRE LEPŠÍ ŽIVOTČakanovceKošice – okolieKošický11
48Obec Veľké DravceVeľké DravceLučenecBanskobystrický11
49Obec PrakovcePrakovceGelnicaKošický12
50Obec BoťanyBoťanyTrebišovKošický12
51Obec MálinecMálinecPoltárBanskobystrický11
52Mesto SninaSninaSninaPrešovský22
53Mesto StropkovStropkovStropkovPrešovský22
54Obec HrabskéHrabskéBardejovPrešovský11
55Obec PlešivecPlešivecRožňavaKošický12
56Obec Zvolenská SlatinaZvolenská SlatinaZvolenBanskobystrický12
57Občianske združenie Dom nádejeMartinMartinŽilinský10
58Obec ÚbrežÚbrežSobranceKošický11
59Obec EgrešEgrešTrebišovKošický20
60Obec RejdováRejdováRožňavaKošický11
61Obec Kokava nad RimavicouKokava nad RimavicouPoltárBanskobystrický12
62Obec LelesLelesTrebišovKošický12
63Mesto Zlaté MoravceZlaté MoravceZlaté MoravceNitriansky11
64Obec Malý SlavkovMalý SlavkovKežmarokPrešovský11
65Mesto Spišské PodhradieSpišské PodhradieLevočaPrešovský12
66Obec UličUličSninaPrešovský10
67Obec HolišaHolišaLučenecBanskobystrický11
68Mesto SvidníkSvidníkSvidníkPrešovský22
69Obec SeliceSeliceŠaľaNitriansky12
70Združenie PRE LEPŠÍ ŽIVOTOlšovanyKošice – okolieKošický10
71Obec SnakovSnakovBardejovPrešovský11
72Obec LukovLukovBardejovPrešovský12
73Obec KurovKurovBardejovPrešovský11
74Obec Kapušianske KľačanyKapušianske KľačanyMichalovceKošický11
75Obec RožkovanyRožkovanySabinovPrešovský11
76Obec ĽubotínĽubotínStará ĽubovňaPrešovský12
77Obec Vyšný MirošovVyšný MirošovSvidníkPrešovský11
78Obec BačkovBačkovTrebišovKošický11
79Obec BušinceBušinceVeľký KrtíšBanskobystrický11
80Obec MalcovMalcovBardejovPrešovský11
81Obec VrbovVrbovKežmarokPrešovský10
82Partnerstvo sociálnej inklúzie okresov Stropkov a MedzilaborceBukovceStropkovPrešovský10
83Obec RadzovceRadzovceLučenecBanskobystrický12
84Obec ČoltovoČoltovoRožňavaKošický11
85Obec KolačkovKolačkovStará ĽubovňaPrešovský11
86Obec Čierny BalogČierny BalogBreznoBanskobystrický12
87Obec HraňHraňTrebišovKošický12
88Mesto Čierna nad TisouČierna nad TisouTrebišovKošický22
89Mesto Modrý KameňModrý KameňVeľký KrtíšBanskobystrický11
90EURO-DONO, n.o.KapišováSvidníkPrešovský10
91Mesto PoltárPoltárPoltárBanskobystrický22
92Mesto Veľký ŠarišVeľký ŠarišPrešovPrešovský12
93Mesto PrešovPrešovPrešovPrešovský22
94Obec BelinaBelinaLučenecBanskobystrický12
95Mesto RužomberokRužomberokRužomberokŽilinský20
96Obec Nižný HrabovecNižný HrabovecVranov nad TopľouPrešovský11
97Bratská jednota baptistov, cirkevný zbor LučenecVeľký KrtíšVeľký KrtíšBanskobystrický11
98Obec Spišské BystréSpišské BystréPopradPrešovský11
99Obec CinobaňaCinobaňaPoltárBanskobystrický11
100Obec ČamovceČamovceLučenecBanskobystrický11
101Obec ČirčČirčStará ĽubovňaPrešovský12
102Obec Vyšná OlšavaVyšná OlšavaStropkovPrešovský11
103Obec Veľký BlhVeľký BlhRimavská SobotaBanskobystrický11
104Obec ValalikyValalikyKošice – okolieKošický12
105Obec Hontianske TesáreHontianske TesáreKrupinaBanskobystrický11
106Obec DravceDravceLevočaPrešovský11
107Mesto DetvaDetvaDetvaBanskobystrický12
108Obec AbranovceAbranovcePrešovPrešovský11
109Obec ŠumiacŠumiacBreznoBanskobystrický12
110Obec ŠimonovceŠimonovceRimavská SobotaBanskobystrický11
111Obec ZacharovceZacharovceRimavská SobotaBanskobystrický11
112Obec KrivanyKrivanySabinovPrešovský11
113Obec Sečovská PoliankaSečovská PoliankaVranov nad TopľouPrešovský11
114Obec SkrabskéSkrabskéVranov nad TopľouPrešovský11
115Obec DulovceDulovceKomárnoNitriansky11
116Obec HelcmanovceHelcmanovceGelnicaKošický11
117Mesto HandlováHandlováPrievidzaTrenčiansky12
118Mesto KrupinaKrupinaKrupinaBanskobystrický11
119Obec ŠalovŠalovLeviceNitriansky11
120Obec Spišský HrhovSpišský HrhovLevočaPrešovský11
121Obec MikováMikováStropkovPrešovský10
122Mesto Nové ZámkyNové ZámkyNové ZámkyNitriansky21
123Obec PalotaPalotaMedzilaborcePrešovský11
124Mesto StrážskeStrážskeMichalovceKošický21
125Obec BežovceBežovceSobranceKošický11
126Obec KyjovKyjovStará ĽubovňaPrešovský11
127Mesto TopoľčanyTopoľčanyTopoľčanyNitriansky11
128Obec KosihovceKosihovceVeľký KrtíšBanskobystrický11
129Obec ČelovceČelovceVeľký KrtíšBanskobystrický12
130Obec TerňaTerňaPrešovPrešovský20
131Obec Rimavské JanovceRimavské JanovceRimavská SobotaBanskobystrický12
132Obec TorysaTorysaSabinovPrešovský12
133Obec VeľkropVeľkropStropkovPrešovský11
134Obec NovosadNovosadTrebišovKošický11
135Obec ŠtítnikŠtítnikRožňavaKošický11
136Obec LemešanyLemešanyPrešovPrešovský12
137Obec SveržovSveržovBardejovPrešovský11
138Obec KolbovceKolbovceStropkovPrešovský10
139Obec StročínStročínSvidníkPrešovský11
140Mesto PartizánskePartizánskePartizánskeTrenčiansky20
141Obec UhorskéUhorskéPoltárBanskobystrický11
142Obec KravanyKravanyPopradPrešovský10
143Obec KojaticeKojaticePrešovPrešovský20
144Obec ČataČataLeviceNitriansky11
145Obec GánovceGánovcePopradPrešovský11
146Obec GemerGemerRevúcaBanskobystrický11
147Mesto TrnavaTrnavaTrnavaTrnavský21
148Obec PavlovcePavlovceVranov nad TopľouPrešovský10
149Obec PrenčovPrenčovBanská ŠtiavnicaBanskobystrický10
150Obec MichaľanyMichaľanyTrebišovKošický11
151Obec GerlachovGerlachovBardejovPrešovský11
152Obec BenkovceBenkovceVranov nad TopľouPrešovský10
153Obec Nižná OlšavaNižná OlšavaStropkovPrešovský10
154Obec LovinobaňaLovinobaňaLučenecBanskobystrický20
155Obec Šarišské MichaľanyŠarišské MichaľanySabinovPrešovský11
156Obec ChrastinceChrastinceVeľký KrtíšBanskobystrický11
157Obec Vyšný ŽipovVyšný ŽipovVranov nad TopľouPrešovský10
158Mesto Veľký MederVeľký MederDunajská StredaTrnavský11
159Obec MarcelováMarcelováKomárnoNitriansky12
160Obec SeňaSeňaKošice – okolieKošický12
161Mesto PodolínecPodolínecStará ĽubovňaPrešovský11
162Mesto SvitSvitPopradPrešovský10
163Obec KečkovceKečkovceSvidníkPrešovský10
164Obec Ruská Nová VesRuská Nová VesPrešovPrešovský20
165Obec OžďanyOžďanyRimavská SobotaBanskobystrický11
166Obec BuzicaBuzicaKošice – okolieKošický11
167Obec SirníkSirníkTrebišovKošický11
168Mesto ŽilinaŽilinaŽilinaŽilinský30
169Obec Fiľakovské KováčeFiľakovské KováčeLučenecBanskobystrický11
170Obec Liptovská PorúbkaLiptovská PorúbkaLiptovský Mikulᚎilinský11
171Obec PukanecPukanecLeviceNitriansky11
172Obec Dvory nad ŽitavouDvory nad ŽitavouNové ZámkyNitriansky11
173Obec Gemerský JablonecGemerský JablonecRimavská SobotaBanskobystrický11
174Obec SirkSirkRevúcaBanskobystrický11
175Obec BžanyBžanyStropkovPrešovský10
176Obec RovnéRovnéSvidníkPrešovský11
177Obec BačkovíkBačkovíkKošice – okolieKošický11
178Obec BreznicaBreznicaStropkovPrešovský11
179Obec ŽihárecŽihárecŠaľaNitriansky11
180Obec Stará KremničkaStará KremničkaŽiar nad HronomBanskobystrický20
181Obec Tekovské LužanyTekovské LužanyLeviceNitriansky11
182Obec ModranyModranyKomárnoNitriansky11
183Mesto GalantaGalantaGalantaTrnavský11
184Mesto Spišská Stará VesSpišská Stará VesKežmarokPrešovský11
185Mesto TisovecTisovecRimavská SobotaBanskobystrický11
186Obec CerninaCerninaSvidníkPrešovský10
187Obec OzdínOzdínPoltárBanskobystrický11
188Mesto ŠaľaŠaľaŠaľaNitriansky11
189Obec Hontianske NemceHontianske NemceKrupinaBanskobystrický10
190Obec BajanyBajanyMichalovceKošický11
191Obec HradišteHradištePoltárBanskobystrický11
192Obec Hrnčiarske ZalužanyHrnčiarske ZalužanyPoltárBanskobystrický11
193Obec Vyškovce nad IpľomVyškovce nad IpľomLeviceNitriansky11
194Mesto VrútkyVrútkyMartinŽilinský11
195Obec Hontianske MoravceHontianske MoravceKrupinaBanskobystrický11
196Mesto ŠahyŠahyLeviceNitriansky11
197Obec UtekáčUtekáčPoltárBanskobystrický10
198Obec Svätý PeterSvätý PeterKomárnoNitriansky11

Zoznam schválených žiadostí o zapojenie sa do NP TSP II na území VRR: 

No.Názov subjektuObec, v ktorej je plánovaný výkon TSPOkresKrajSchválený počet TSPSchválený počet TP
1Mesto PezinokPezinokPezinokBratislavský10
2Mesto MalackyMalackyMalackyBratislavský11
3Hlavné mesto Slovenskej republiky BratislavaBratislava – mestská časť Podunajské BiskupiceBratislava IIBratislavský20

V piatich prípadoch bolo v rámci jednej obce predložených viacero žiadostí na realizáciu TSP a v zmysle postupu popísanom v Oznámení v bode 11.5. T.j. boli schválené žiadosti tým subjektom v obci, ktoré získali  viac bodov. Subjekty, ktorým nebola schválená žiadosť o zapojenie sa do NP TSP II boli zaradené do zásobníka.  IA MPSVR SR posúdi, či je efektívne a účelné podporovať viac subjektov v jednej obci v rámci tohto Oznámenia. V prípade pozitívneho stanoviska IA MPSVR SR tiež  jednoznačne identifikuje deliacu líniu medzi činnosťami príslušných subjektov (rôzne časti mesta, rôzne konkrétnejšie cieľové skupiny a pod.). IA MPSVR SR predloží návrh na zapojenie viacerých subjektov v jednej obci v rámci tohto Oznámenia  Riadiacemu výboru na schválenie.   

Zoznam neschválených žiadostí zaradených do zásobníka na území MRR, kde bolo v rámci obce predložených viac žiadostí:

No.Názov subjektuObec, v ktorej je plánovaný výkon TSPOkresKraj
1Občianske združenie Klub rómskych aktivistov na SRHnúšťaRimavská SobotaBanskobystrický
2Mesto MartinMartinMartinŽilinský
3DÔSTOJNÝ ŽIVOT A INKLÚZIAStropkovStropkovPrešovský
4SENIORSITY, n.o.StropkovStropkovPrešovský
5Bratská jednota baptistov, cirkevný zbor v RužomberkuRužomberokRužomberokŽilinský

Z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov nie je aktuálne možné podporiť 9 žiadostí, ktoré boli úspešné v hodnotení. Nasledovné žiadosti sú zaradené do zásobníka žiadostí.

Zoznam neschválených žiadostí zaradených do zásobníka na území MRR z dôvodu vyčerpania alokácie:

No.Názov subjektuObec, v ktorej je plánovaný výkon TSPOkresKraj
1Inštitút pre sociálny rozvoj a ďalšie vzdelávanieDolný KubínDolný KubínŽilinský
2Obec ChynoranyChynoranyPartizánskeTrenčiansky
3Mesto Dunajská StredaDunajská StredaDunajská StredaTrnavský
4Obec MlynárovceMlynárovceSvidníkPrešovský
5Mesto KolárovoKolárovoKomárnoNitriansky
6Obec HenckovceHenckovceRožňavaKošický
7Obec NesvadyNesvadyKomárnoNitriansky
8Obec BrusnicaBrusnicaStropkovPrešovský
9Obec LokLokLeviceNitriansky

Neschválené žiadosti, ktoré nedosiahli požadovaný limit 10% z maximálneho počtu bodov:

No.Názov subjektuObec, v ktorej je plánovaný výkon TSPOkresKraj
1Obec Pohronský RuskovPohronský RuskovLeviceNitriansky
2Obec Janova LehotaJanova LehotaŽiar nad HronomBanskobystrický

Subjektom, ktorým boli schválené  žiadosti o zapojenie sa do NP TSP II , bude IA MPSVR SR v prvej polovici januára 2020 zasielať poštou Zmluvy o spolupráci.

Subjekty zaradené do zásobníka bude IA MPSVR SR  v prípade uvoľnenia finančných prostriedkov informovať o ďalšom postupe.